BLOGNowy blog xBiuro.com Wirtualne Biuro w Katowicach

Szanowni Państwo,

niniejszym rozpoczynamy tworzenie bloga z artykułami poradnikowymi, przemyśleniami i spostrzeżeniami. W założeniu ma to być zbiór lekkich, łatwych w odbiorze artykułów, które wraz z upływem czasu staną się bazą wiedzy – mam nadzieję, że będą one mogły aspirować do tak zaszczytnej nazwy.

Czy to jest dobry moment na blog?

To interesujące pytanie, jak w czasach, gdy renesans przeżywa Youtube ktoś może sie decydować na pisanie bloga? Czy nie jest to aby rozwiązanie będące w odwrocie? Ano, jest. Nie zamierzamy tutaj negować powyższego faktu. Nie zmienia to jednak prawdy, że wiele z treści filmowych przedstawianych przez najpopularniejszy ogólnoświatowy portal wideo jest wciąż na bardzo niskim poziomie merytorycznym. Ok, to jednak również ulega zmianie. Jakość treści (tzw. kontentu) podnosi się. Odbiorcy szukają coraz bardziej wartościowych treści i jej twórcy (czasem w pogoni za popularnością) również starają się ją dostarczać. Zdaniem zespołu naszego biura treści filmowe mają jednak swoje niezaprzeczalne wady, z którymi bardzo trudno walczyć, a które są istotne dla naszych potencjalnych odbiorców.

Dlaczego blog:

  • Po pierwsze, zapoznanie się z treścią wideo wymaga czasu. Ludzie biznesu nierzadko nie dysponują dużą ilością wolnego czasu, wybierają więc takie źródła informacji które pozwalają go zaoszczędzić.
  • Co więcej, treść wideo trudno się aktualizuje. W napisanym artykule dużo łatwiej jest wprowadzić zmianę niż w przypadku filmu, który nierzadko trzeba nagrywać od nowa. Chcemy mieć możliwość sprawnego zaktualizowania treści online.
  • W przypadku tekstu pisanego najłatwiej wyszukuje informacje w treści. Wójek Google chętnie pomoże. W przypadku kontentu wideo niestety nie jest tał łatwo. Co prawda można się spodziewać powstania narzędzi do łatwego przeszukiwania treści pisanej generowanej na podstawie filmu, ale jej jakość wciąż pozostawia wiele do życzenia, dlatego nie jest to rozwiazanie zadowalające. Ponadto, w odbiorze autorów, informacje tekstowe są bardziej atrakcyjne dla ludzi biznesu, ponieważ nie wymagają zaangażowania tak wielu zmysłów jak YT i dlatego można z nimi efektywnie pracować podczas prezentacji, w podrócy, w czasie wykładu, czy mniej absorbującej części szkolenia.

Bardziej szczegółowe cechy, którymi, myślimy, wpisy naszego wirtualnego biura w Katowicach mogłyby się cechować to:

– umiarkowana długość: na około 2500 i więcej znaków;
– podział na śródtytuły (oznaczone jako nagłówki H2);
– w tekście będą umieszczane linki do interesujacych stron źródłowych lub podstron;
– określoną częstotliwością, która jako preferowana jest określana jako 2 – 3 art. miesięcznie, w praktyce jednak trudno na dzień dzisiejszy określić jak często będą się one pojawiały.

Zapraszam Wszystkich do czytania, a także do dzielenia się z nami spostrzeżeniami i przemyślaniami. Mamy nadzieję, że blog ten będzie stanowił dla Państwa przede wszystkim wartościowe, ale również interesujace źródło informacji.

Zespół xBiuro.com Wirtualne Biuro Katowice

Polecamy następujące wpisy:

JAK ZACZĄĆ Z NAMI WSPÓŁPRACĘ?

Czy istnieje remedium na problemy firm w 2020r.?