PYTANIANajczęściej zadawane pytania dotyczące wirtualnego biura w Katowicach

 

marker_1 - KopiaCo to jest wirtualne biuro w Katowicach?

 

Wirtualne biuro Katowice (lub wirtualny adres w Katowicach) to przede wszystkim usługa użyczania adresu do rejestracji firmy w biznesowej lokalizacji. Dodatkowo, w ramach wirtualnego biura w Katowicach świadczone są usługi takie jak odbieranie i przekazywanie korespondencji, odbieranie lub przekierowywanie telefonów (tzw. wirtualny sekretariat), obsługa księgowa czy obsługa prawna, jako element współpracy z zaprzyjaźnionymi z nami, sprawdzonymi firmami. Użyczane jest również samo biuro (biuro na godziny w Katowicach). Istotnym jest, że biuro na godziny jest wypożyczane jedynie tym firmom, z którymi mamy podpisane umowy o współpracy. Innymi słowy, jeżeli zostaniesz naszym Klientem, prawdopodobieństwo, że biuro na godzny będzie dostępne dla Ciebie wtedy, kiedy będziesz tego potrzebowac.

Podsumowując, opłata za korzystanie z usług wirtualnego biura jest ułamkiem kosztów ponoszonych na utrzymanie firmowego biura.

 

marker_2 - KopiaDlaczego warto skorzystać z wirtualnego biura w Katowicach?

 

Istnieje szereg zalet płynących z korzystania z usługi wirtualnego biura w Katowicach. Składają się na nie: bonus finansowy, bonus czasowy oraz, dla większości firm najważniejszy, bonus lokalizacyjny.

 

Bonus finansowy wynikający z korzystania z wirtualnego adresu w Katowicach

Wirtualne biuro jest idealnym rozwiązaniem dla młodych firm, które optymalizują koszty. Środki, które normalnie musiałyby zostać przeznaczone na finansowanie biura mogą zostać przekazane na realizację innych celów np. na reklamę. Firma nie rezygnuje przy tym z posiadania biura w prestiżowej lokalizacji ani z dostępu do fizycznego biura. Z czasem, gdy firma się rozrośnie, zwiększą się potrzeby oraz środki finansowe, zawsze można rozważyć wynajęcie standardowego biura.

Bonus czasowy – bezpośrednia korzyść z biura wirtualnego w Katowicach

W świecie, w którym wiele rzeczy się zmienia bardzo szybko każda oszczędność czasu jest na wagę złota. Wirtualne biuro ją zapewnia. Dobrze wiedzieć, że ktoś odbierze nasze telefony, odbierze pocztę (także poleconą), prześle nam skany na maila, a także wyśle za nas korespondencję. Unikniemy tracenia czasu na poczcie, przerywania produktywnych zajęć w celu odbierania telefonów i odpowiadania na standardowe pytania o zakres działalności naszej firmy. Możemy pracować w domu lub w terenie skupiając się na istotnych sprawach, a wirtualne biuro przejmie za nas część obowiązków związanych z prowadzeniem biura. Dodatkowo, skorzystanie z obsługi księgowej czy prawnej gwarantuje, że wiele dokumentów zostawia się i odbiera (np. oryginały korespondencji) w tym samym miejscu – jest to ogromna oszczędność czasu.

Bonus lokalizacyjny z wirtualnego adresu w Katowicach

Lokalizacja siedziby firmy powinna być przede wszystkim biznesowa. Z jednej strony w samym centrum miasta, z drugiej z dobrym dojazdem i parkingiem. Rejestrowanie firmy w miejscu zamieszkania jest po pierwsze niewygodne, po drugie niepraktyczne.

Wiele osób, zanim pojedzie na spotkanie biznesowe, najpierw sprawdza adres w internecie. Jest to pierwsza i jednocześnie najbardziej popularna weryfikacja adresu. Dla firmy, dobry adres w ścisłym centrum miasta oznacza pozytywne postrzeganie organizacji, a przez to lepsze wykorzystywanie stojących przed nią szans i możliwości. Więcej kontrahentów będzie nas traktowało poważnie, więcej osób przyjdzie na rozmowy rekrutacyjne, więcej będzie chciało podpisać umowy, itp. Ponadto, dobra lokalizacja to również ważna rzecz dla pracowników firmy czy właściciela biznesu. Dzięki niej oszczędza się czas i pieniądze dzięki dobremu dojazdowi, dostępnym miejscom parkingowym.

W przypadku naszej lokalizacji, adres ma szczególną korzyść. Ponieważ adres funkcjonuje bez oznaczenia lokalu, możliwe jest wynajęcie biura w wieżowcach ponad xBiurem zupełnie bez zmiany adresu. Oczywiście, jak najbardziej możliwy jest ponowny powrót do xBiura, gdyby zaszła taka potrzeba.

 

marker_1 - KopiaCzy zawsze warto skorzystać z wirtualego biura w Katowicach?

 

Na pewno zawsze warto rozważyć korzystanie z usług wirtualnego biura. Może nie jest to tak samo potrzebne w przypadku każdej działalności, ale w zdecydowanej większości sytuacji okazuje się korzystne.

Przede wszystkim, na pewno warto oddzielić adres firmowy od adresu domowego. Rejestrowanie firmy w miejscu, gdzie się mieszka to zdecydowanie zły pomysł. Klient lub kontrahent może nas zaskoczyć i przyjść wcześnie rano ponieważ, np.  nie rozumie zapisu umowy lub chciałby zareklamować produkt albo po prostu akurat był w pobliżu.

W przypadku decyzji o pozyskaniu biura należy zastanowić się jak dużo będziemy korzystać z fizycznego biura. Ilu będziemy mieć gości, zainteresowanych, klientów, petentów? Czy w ogóle zamierzamy się z nimi spotykać w biurze? A może będziemy do nich dojeżdżać? Może działalność będzie świadczona w większości za pośrednictwem Internetu? Może głównym miejscem pracy naszego biznesu będzie magazyn i, po prostu, nie potrzebujemy wynajmować osobnego biura. Może warto te pieniądze przeznaczyć na lepszy sprzęt, reklamę lub pracownika?

W większości przypadków w wyniku takich rozważań dojdziemy do wniosku, że adres rejestracyjny firmy to dość poważna sprawa, nierzadko po prostu nie wypada go zbyt często zmieniać (może się to wiązać z aneksowaniem umów), związanie się z kolei wysokim czynszem na dłuższy okres czasu może utrudnić firmie start i spowolnić jej rozwój.

 

marker_2 - KopiaJakie są główne korzyści przy korzystaniu z biura wirtualnego w Katowicach?

 

Ogólnie powyżej opisano:  Bonus finansowy, Bonus czasowy, Bonus lokalizacyjny. Korzyści można jednak podzielić względem wielkości firmy.

Dla mikroprzedsiębiorstwa lub małej firmy główną korzyścią jest znacząca optymalizacja kosztów. Wyeliminowanie kosztu najmu pozwala firmie osiągać znacznie lepsze wyniki finansowe lub reinwestować zyski w pozyskiwanie przyszłych przychodów (np. poprzez reklamę lub promocję).

Z kolei dla spółki główne korzyści to możliwość zaprezentowania się pod atrakcyjnym adresem, umiejscowanie wielu elementów biznesu w jednym miejscu (sekretariat, księgowość, obsługa prawna) oraz gwarancja możliwości wynajęcia dowolnie dużej powierzchni biurowej dokładnie pod tym samym adresem – co jest szczególną korzyścią dla rosnącej firmy.</[>

marker_1 - KopiaCzy korzystając z wirtualnego adresu w Katowicach mogę mieć dostęp do prawdziwego, fizycznego biura?

 

Oczywiście. xBiuro świadczy usługę wynajmu biura na godziny. Jest to zdecydowanie najwygodniejsza forma korzystania z fizycznego biura, jeżeli nie potrzebujemy go 24h na dobę. Wskazane jest, by się wcześniej zapowiedzieć się i zarezerwować biuro.

 

marker_2 - KopiaW jaki sposób rozpocząć z współpracę Państwa wirtualnym biurem w Katowicach?

 

Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu omówienia Państwa potrzeb oraz, jeżeli będzie taka potrzeba, możliwych sposobów podpisania umowy.

Proszę zobacz, czy nie zainteresują Cię inne tematy związane z naszym wirtualnym biurem w Katowicach:

 

OFERTA

KONTAKT

Które usługi wirtualnego biura warto łączyć?