Dlaczego adres firmy jest aż tak ważny?Powody, dla których nie warto rejestrować firmy w domu, czyli co sprawia, że Wirtualne Biuro w Katowicach ma sens.

Firma w domu to, oczywiście, znaczna oszczędność budżetu dla każdej małej firmy. Kwot, które co miesiąc musielibyśmy przeznaczać na opłacenie czynszu. Tym wyższego im ładniejsze biuro, większe miasto i lepsza lokalizacja w tymże mieście. Decyzja o założeniu firmy w miejscu zamieszkania ma jednak równie dużo wad. Podstawową wadą jest fakt, że praktycznie każdy, kto tylko zada sobie odrobinę trudu by nas znaleźć (na przyklad za pomocą map Google – jest to najczęściej wykonywana pierwsza weryfikacja kontrahenta z zagranicy) zorientuje się, że jesteśmy małą firmą, zarejestrowaną w domu. Przez to część klientów może nie chcieć z nami współpracować.

Praca w domu

Firma w domu ma swoje plusy i minusy

Co zmienia Wirtualne Biuro w Katowicach?

W obiegu funkcjonuje powiedzenie “firma krzak”. Często jest ono niesprawiedliwe, bo przecież nie każdy wykwalifikowany, pracujący na własny rachunek i uczciwy specjalista faktycznie potrzebuje biura. Można by powiedzieć, że wręcz przeciwnie, mało kto, jeśli rozsądnie myśli o otworzeniu firmy, zdecyduje się na ponoszenie takiego kosztu jeszcze zanim firma zacznie dobrze działać. Ponadto, osoby zakładające firmę w domu muszą się liczyć z faktem, że w pewnym momencie kontrola z urzędu skarbowego lub ZUS może mieć miejsce właśnie u nich w domu. Trudno w takim przypadku liczyć na skuteczne oddzielenie życia prywatnego oraz zawodowego. Z drugiej strony, posiadanie lub wynajmowanie własnego biura daje faktycznie komfort w postaci rozdzielenia tych dwóch płaszczyzn. Poczta firmowa przychodzi do firmy, klienci (i ewentualnie urzędnicy) też. A jeżeli lokalizacja naszego biura jest atrakcyjna a biuro ładnie wyposażone, to zyskujemy dodatkowe punkty wynikające z korzystnego wizerunku. To ostatnie jednak już znacznie więcej kosztuje…
Optymalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty wirtualnego biura w mieście Katowice.

Polecane artykuły:

Dlaczego adres firmy jest aż tak ważny?

Jak chronić prywatność w biznesie?